Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Świąteczne imieniny Łazarza

14.12.2023

Grafika artykułu: od lewej kaktus, obok budynek poznańskiej Areny, gramofon, UFO - statek kosmiczny. Po prawej napisy informacyjne.

W najbliższy weekend, 16-17 grudnia, klimat Bożego Narodzenia będzie można poczuć na Łazarzu, gdzie obchodzone będą imieniny patrona osiedla. Na mieszkańców czekają warsztaty, koncerty, spektakle, fireshow i stoiska z rękodziełem.

W ramach obchodów imienin św. Łazarza w sobotę, 16 grudnia, w siedzibie Przystanku Pireus (ul. Głogowska 35) od godz. 11.00 odbędą się warsztaty, animacje i koncerty. Uczestnicy wspólnie stworzą piosenkę o Łazarzu. Jej premiera będzie miała miejsce dzień później na pobliskim rynku.

W niedzielę świąteczne atrakcje rozpoczną się o godz. 14.00. Tym razem impreza przeniesie się na rynek Łazarski. Pojawią się artyści z Teatru Fuzja oraz zespół Abstrakt Show ze specjalnym zimowym pokazem cyrkowo-pirotechnicznym. W części muzycznej wystąpią: Wujek Ogórek, Magdalena Janicka i Robert Wojciechowski (wokaliści znani z programu The Voice of Poland), a także zespół Golden Collective. Imieninom na rynku Łazarskim towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz. W ramach kiermaszu swoje stoisko będą mieli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 77 i ich rodzice, którzy zaoferują samodzielne przygotowanie słodkości i ozdoby świąteczne.

Szczegółowy program imienin można znaleźć na Facebooku:

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznania.

Źródło: poznan.pl