Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

„Sztuczna inteligencja w życiu codziennym” – kurs dla seniorów

21.3.2024
Grafika w kolorze czarno-granatowym. W środku kontur głowy człowieka i mózg, od którego rozchodzą się linie w różnych kierunkach.
Fot. Otwarta Wszechnica Ekonomiczna

Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnes”  zaprasza na kurs „Sztuczna inteligencja w życiu codziennym”. Warsztaty przeznaczone są dla seniorów, którzy chcą poznać możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja.

Otwarta Wszechnica Ekonomiczna „Erga Omnes” to Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ideą Wszechnicy jest aktywizacja ludzi starszych i popularyzacja wiedzy ekonomicznej, kreowanie nowej pasji jako sposobu zagospodarowania czasu wolnego, a także wykorzystanie potencjału, wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego.

Kurs dla seniorów:

  • Terminy zajęć: piątki (pierwsze zajęcia 5 kwietnia), godz. 11.30-13.00
  • miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10
  • obowiązują zapisy tel. 61 856 92 45, lub e-mail: joanna.stryszyk@ue.poznan.pl
  • Koszt: 200 zł

W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się jak tworzyć zapytania, które pozwolą, by sztuczna inteligencja ułożyła odpowiednią dietę, program wycieczki, czy stworzyła grafikę według pomysłu kursantów. Uczestnicy będą pracować na własnych smartfonach lub laptopach, na których pod okiem wykładowcy zainstalują bezpłatne oprogramowanie, następnie nauczą się je używać tak, by po odbyciu kursu bez przeszkód korzystać ze zdobytych umiejętności. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły: