Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatr Polski w lutym – zniżki na spektakle dla seniorów

31.1.2024
Scena w teatrze. Na pierwszym planie aktorka z eleganckim stroju pochyla się do przodu. Z tylu widać aktora trzymającego za rękę leżącą w kwiatach postać. Za nimi zwisa z góry ogromna gałka oczna. Po prawej stronie trzech aktorów w niebieskich strojach z instrumentami muzycznymi.
Fot. M.Zakrzewski

Teatr Polski w lutym oferuje widzom cztery propozycje. Wśród nich baśniowa opowieść i życie Kuncewiczowej. Na  spektakle w wybranych terminach seniorki i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 30 zł.

Teatr Polski poleca spektakle:

„Śnieżka nie chce spać”

  • 8 – 10 lutego, godz. 19.00 i 11 lutego godz. 18
  • bilety: 30 zł

Twórcy „Królewny Śnieżki” tworzą spektakl rytuał, pomagający oswoić niepewność, smutki, rozterki, z którymi musi uporać się nastolatka wychodzącą z ciała i roli dziecka. Z jakimi przeszkodami, cierpieniami, ograniczeniami musi zmierzyć się, żeby poznać siebie i mieć odwagę, aby zadać wszystkie dręczące ją pytania, przyjrzeć się swoim lekom, frustracjom, słabościom, i wyciągnąć z nich siłę? W końcu, czy „rana to miejsce, przez które wchodzi w nas światło”?

Szczegółowe informacje

 „Piosenki mojej mamy, czyli w domu bez zmian”

  • 13 – 14 lutego, godz. 19.00 oraz 25 lutego, godz. 17.00
  • bilety: 30 zł (możliwy brak biletów)

Zapach kawy i szminki do ust. Niebotyczne szpilki i raty w PKO. Radiowa Trójka i komisja sejmowa. Telegrafistka i artystka. Losy obu w jednym niekończącym się monologu. Osobista opowieść – podróż ścieżkami pamięci. Mapa myśli, mapa miejsc, mapa wspomnień. Ktoś powiedział, że tylko to, co nieuchwytne i niedostępne jest pociągające… Czy jest coś bardziej nieuchwytnego niż miłość? Swoją przeszłość składam jak puzzle, odtwarzam jak film. Wspomnienia kryją się w przedmiotach, datach, fotografiach, piosenkach, które nucę i listach, które dotykam.

Szczegółowe informacje

 „Haga”

  • 15 – 17 lutego, godz. 19.00 oraz 18 lutego, godz. 18.00
  • bilety: 30 zł

Dziesięciu skazanych najwyższych rangą rosyjskich przywódców spędza czas w holenderskim więzieniu, zastanawiając się, na kogo zrzucić winę. Równolegle pojawiają się świadkowie tej strasznej wojny – rosyjscy żołnierze, którzy dopuszczali się okrucieństw, Ukraińcy, którzy stracili swoich bliskich…

Szczegółowe informacje

 „Cudzoziemka”

  • 22 – 24 lutego, godz. 19.00 oraz 24 lutego godz. 15.30
  • bilety: 30 zł

Podstawę stworzenia spektaklu stanowiły rozmowy na temat osobistych doświadczeń i punktów stycznych z życiorysem Kuncewiczowej. Twórcy zdecydowali się umieścić akcję tu i teraz, w jednej przestrzeni, podczas uroczystości żałobnych związanych ze śmiercią Róży. Każdy z nas ma jedno życie i to od nas zależy, co z nim zrobimy. Niektórzy skupieni na intensywnym przeżywaniu niespełnienia, tworzą wielkie, operowe narracje na własny temat i wciągają w nie siłą swoich bliskich. A kiedy ich zabraknie, to bliscy będą musieli rozliczyć się z tych relacji i zdecydować, co dalej.

Szczegółowe informacje

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl

Kontakt: