Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatr Polski w styczniu – zniżki na spektakle dla seniorów

28.12.2023
Grafika artykułu: na scenie osiem postaci. Szare tło, w górnej części jasnozielone litery i liczby w półokręgu.
„Faustus”, Teatr Polski, fot. Maciej Zakrzewski

Teatr Polski na początku roku oferuje widzom trzy propozycje. Wśród nich opowieść o rodzinnych tajemnicach, a także nowa interpretacja klasycznych archetypów. Na  spektakle w wybranych terminach seniorki i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 30 zł.

Teatr Polski poleca spektakle w styczniu:

„Ulisses”

  • 11 – 13 stycznia, godz. 19.00
  • bilety: 30 zł

Kim jest współczesny Odys? Jaką tożsamość ma wędrowiec-tułacz? Jakie znaczenie mają stacje w jego podróży? Kim są Cyklop i Nauzykaa? Gdzie znajduje się Itaka dla polskiego zasymilowanego Żyda? Czy poczuje się on w końcu „u siebie”? Bloom i Molly rocznicę urodzin nieżyjącego synka przeżywają osobno, po to, by zrozumieć, jak bardzo za sobą tęsknią. Ulisses jest pieśnią o miłości – o tym, co może ocalić nasze człowieczeństwo.

Szczegółowe informacje

 „Faustus”

  • 25 – 27 stycznia, godz. 19.00 oraz 28 stycznia, godz. 18.00
  • bilety: 30 zł

Znani poznańskiej publiczności twórcy „Cudzoziemki” podejmują w  „Faustusie” przewrotną grę z monumentalnym dziełem Manna, komponując spektakl na zasadach utworu muzycznego – koncertu na idee i emocje. Geniusz i potrzeba dążenia do doskonałości zderza się na scenie z pragnieniami bohaterów, którzy życiowe decyzje podejmują pod wpływem gorących uczuć. Małe historie rozgrywają się w spektaklu w cieniu wielkich narracji – małe tragedie na tle wielkich wojen – a wszystkiemu temu przygląda się Syrenka z baśni Andersena, która marzy o tym, żeby być człowiekiem, ponieważ „ludzie wyżsi są nieskończenie od wszelkich innych stworzeń”.

Szczegółowe informacje

Kasa biletowa jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 (lub do momentu rozpoczęcia spektaklu), w sobotę, niedzielę – godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. W kasie przyjmowana jest płatność gotówką lub kartą. Alternatywą do rezerwacji jest bezpośredni zakup biletów online na stronie www.bilety.teatr-polski.pl

Rezerwacja biletów, informacje dot. spektakli i repertuaru:

  • Biuro Obsługi Widzów (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00), 61 852 05 41, 61 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl

Kontakt: