Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ukazał się wrześniowy Senioralny Poznań z Tytką Seniora!

31.8.2023

Grafika artykułu: pierwsza strona wrześniowego wydania gazety Senioralny Poznań, w centrum tytuł artykułu "Powrót na trzepak", obok plakat akcji "Dzieciństwo na trzepaku"Senioralny Poznań to miesięcznik informacyjny, skierowany do poznańskich seniorek i seniorów. Wydawany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Miejską Radą Seniorów.

W najnowszym miesięczniku można znaleźć garść informacji o rozpoczynającym się we wrześniu projekcie Biblioteki Raczyńskich „Dzieciństwo na trzepaku”, który skoncentrowany będzie na temacie dzieciństwa w PRL. W tym numerze także harmonogram spacerów z miejskimi przewodnikami, którzy oprowadzą po zakamarkach Poznania. W najnowszym wydaniu znaleźć można również zapowiedzi największych, jesiennych wydarzeń skierowanych do seniorek i seniorów — Targi Viva Seniorzy! oraz Senioralni. Poznań! Znane jest już miejsce, do którego jesienią powróci Srebrny Fyrtel.

We wrześniowym miesięczniku tradycyjnie też Tytka Seniora, która pełna jest propozycji dla aktywnych oraz tych, którzy szukają kulturalnych uniesień. Jest też sporo podpowiedzi z zakresu zdrowia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Sprawdźcie, jak bardzo senioralny jest Poznań!

Gazeta jest dostępna w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu:

Wersja elektroniczna miesięcznika dostępna jest tu: