Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: w centrum ręce trzymające czerwone serce, na sercu napis: "V forum Serce Pacjenta, 30 września 2023, Międzynarodowe Targi Poznańskie", w tle biały kontur mapy Polski na czerwonym tle.Forum Serce Pacjenta jest jedynym w Polsce cyklicznym wydarzeniem edukacyjnym poświęconym w całości pacjentom kardiologicznym, ich bliskim, a także wszystkim osobom zainteresowanym profilaktyką, diagnostyką i terapią schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

W tegorocznym programie znalazły się m.in. darmowe konsultacje i badania diagnostyczne, w tym ECHO serca, kreatywne warsztaty edukacyjne z zakresu np. radzenia sobie ze stresem, pokazy pierwszej pomocy, porady dotyczące zdrowego żywienia, prezentacje organizacji działających na rzecz pacjentów i spotkania z najwybitniejszymi w Polsce kardiologami. Tradycyjnie zostaną poruszone zagadnienia takie jak: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, zawał serca, zaburzenia lipidowe oraz nowość — kardiomiopatie. Dodatkowo zostaną zorganizowane panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych ekspertów oraz interesariuszy polskiego systemu opieki zdrowotnej.

V Forum Serce Pacjenta odbędzie się 30 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Otwarta rejestracja jest dostępna pod adresem:

Podczas wydarzenia w godz. 14.00-18.00 będzie otwarta strefa badań, w której będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich i pielęgniarskich oraz wykonać:

  • pomiary ciśnienia i tętna,
  • pomiar masy ciała, BMI oraz obwodu talii,
  • badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu,
  • badanie lipidogramu,
  • badanie glukozy oraz hemoglobiny glikowanej,
  • ocenę wskaźnika albumina/kreatynina w moczu.

Forum Serce Pacjenta jest co roku organizowane jako integralna część Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Szczegóły: