Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Na zdjęciu dwie rzeźby niedźwiedzi wykonane z wikliny.
Fot. MTP

W ostatni weekend sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, na którym pasjonaci z całego świata spotkają się, by dzielić się swoimi umiejętnościami, pomysłami i miłością do tego wyjątkowego rzemiosła. 

Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa to największe i jedno z najważniejszych spotkań środowiska plecionkarzy i jego sympatyków na świecie. Jest to także okazja do zobaczenia międzynarodowych wystaw, dostarczających inspiracji w zakresie wykorzystania wyrobów plecionkarskich (dekoracyjnych i użytkowych) we wnętrzach mieszkań, domów i w ogrodach. Nie zabraknie również konferencji naukowych, które oferują szereg wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów, dotyczących potencjału wierzby i szeroko rozumianego plecionkarstwa w pomocy klimatowi,

W programie wydarzenia uczestnicy znajdą również m.in.: otwarte warsztaty plecionkarskie prowadzone przez artystów z różnych krajów, niezwykłe wystawy wiklinowych dzieł sztuki z całego świata (np. wiklinowe zwierzęta czy pojazdy), możliwość zakupu unikalnych wyrobów podczas Letniego Kiermaszu, występy artystyczne regionalnych grup i zespołów oraz atrakcje dla dzieci (pokaz baniek mydlanych, dmuchany plac zabaw, animacje, gry, zabawy i tańce czy wizyty bohaterów z bajek).

Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Poznaniu odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich przy ul. Głogowska 14 w Pawilonie 3 oraz na placu Marka (wejście: Hol Wschodni od ul. Głogowskiej). Bilety można nabyć przez stronę internetową ToBilet.pl. Dla seniorów przewidziano:

  • bilet ulgowy jednokrotnego wstępu na jeden dzień: 20 zł
  • bilet ulgowy wielokrotnego wstępu (karnet na cztery dni): 45 zł

Szczegóły: