Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

VI Bieg Motyli na rzecz Hospicjum Palium

14.9.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum duża szóstka utworzona z trawy, siedzą na niej pomarańczowe motyle, na szóstce znajduje się napis: "Bieg Motyli", dookoła informacje szczegółowe o wydarzeniu i logotypy partnerów.Bieg Motyli to coroczne wydarzenie na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Poprzez zdrową rywalizację i fantastyczną zabawę organizatorzy chcą nagłaśniać potrzeby hospicjum i jego pacjentów. Jest to okazja do wspólnego biegania, a przez to i włączenia się do pomocy. 

VI Bieg Motyli odbędzie się 24 września o godz. 12.00 nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Dystans, który należy pokonać, aby ukończyć bieg, wynosi 5 400 metrów. Limit czasu na pokonanie okrążenia to 90 minut. Start, meta oraz Biuro Zawodów zlokalizowane będą na mecie Toru Regatowego Malta (od ul. Wiankowej).

Każdy może wziąć udział w Biegu, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Dystans można przebiec, przejść lub przejechać (jednak kółka dozwolone są tylko dla dzieci i wózkowiczów). Zapisy trwają do 15 września lub do wyczerpania limitów miejsc. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się przez formularz oraz uiszczenie opłaty startowej, która jednocześnie jest darowizną, w wybranej przez siebie wysokości: 40, 50, 60 lub 100 zł. Każdy z uczestników Biegu otrzyma pakiet startowy. 

Zapisy są możliwe poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Hospicjum.

Na uczestników i gości będą czekać przeróżne atrakcje w tym loteria. Jest również wiele kategorii startowych takich jak:

  • osoby w wieku 55 i więcej,
  • osoby w wieku od 18 do 54 włącznie,
  • niepełnoletni uczestnicy w wieku od 12 do 17 lat (za zgodą opiekuna prawnego),
  • kategoria zespołowa (o miejscu będzie decydować uzyskany czas),
  • osoby niepełnosprawne: wózki aktywne, wózki dziecięce, wózki ze wsparciem.

W tym roku dochód z wydarzenia wesprze remont Oddziału Medycyny Paliatywnej Hospicjum Palium.

Szczegóły: