Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Warsztaty chóralne dla seniorów i seniorek

14.2.2024
Zdjęcie przedstawia seniorki trzymające teczki z tekstami piosenek. Śpiewają w pomieszczeniu na poddaszu o białych ścianach i drewnianych belkach.
Fot. Ula Jocz

Chór seniorek i seniorów, który działa w dzielnicy Główna w Poznaniu, zaprasza na otwartą próbę połączoną z warsztatem pisania piosenek. Każda osoba, która lubi śpiewać i chciałaby wspólnie pomuzykować, ma szansę dołączyć do chóru. 

Cotygodniowe warsztaty chóralne dla seniorów i seniorek są częścią programu Pracowni Muzycznej. Pracownia prowadzona jest przez Joannę Sykulską — uznaną kompozytorkę i dyrygentkę, kierowniczkę artystyczną wielokrotnie nagradzanego Chóru Pogłosy. W ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki biorą na warsztat przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z dawnych lat.

  • 19 lutego, godz. 16.00
  • miejsce: ul. Główna 42 (II piętro)
  • wydarzenie bezpłatne
  • obowiązują zapisy tel. 789 311 619 lub e-mail: zuzanna@animatorzysmak.pl

Zajęcia przyjmą otwartą formę. Można przyjść tylko na jedne zajęcia albo zostać na dłużej i brać udział w cyklicznych próbach Pracowni muzycznej. Podczas spotkania, które odbędzie się 19 lutego, seniorki i seniorzy będą mieli wyjątkową okazję napisać własny utwór kabaretowy. Uczestnicy poszukają w swojej pamięci piosenek kabaretowych, które lubią i znają. Postarają się z prowadzącą — Joanną Sykulską — stworzyć swoją piosenkę, może uda się napisać zupełnie nowy tekst, a może zainspiruje ich do tworzenia tekst istniejącej piosenki. Sprawdzą też, czy te oczy naprawdę mogą kłamać

Tydzień później, czyli 26 lutego, Pracownię muzyczną odwiedzi muzyk Michał Ruksza, znany z występów scenicznych z Zenonem Laskowikiem, który razem z Joanną Sykulską poprowadzi warsztaty piosenki kabaretowej.

Szczegóły: