Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Warsztaty dla wolontariuszy – ruszyły zapisy

17.11.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu dwóch młodych chłopaków, mają na sobie odblaskowe kamizelki, pakują leki do kartonów.
Fot. UMP

Jak rozpocząć przygodę z wolontariatem? Co zyskują uczniowie, angażując się w pomaganie innym? Jak komunikować się pozytywnie? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów dla wolontariuszek i wolontariuszy. Na zajęcia można się zapisywać do 26 listopada. Wstęp wolny.

Warsztaty odbędą się 6 grudnia w Centrum Kultury Zamek w godz. 14.30-16.00. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w szeregu zajęć adresowanych do różnych grup wiekowych, w tym do seniorów. Prowadzący opowiedzą o korzyściach, jakie daje prowadzenie wolontariatu w szkołach czy firmach. Wyjaśnią, jak dołączyć do Europejskiego Korpusu Solidarności, a także jak promować w mediach społecznościowych projekty wolontariackie.

Opisy poszczególnych warsztatów, informacje o prowadzących i linki do formularzy zgłoszeniowych znajdują się na stronie miejskiej w zakładce Warsztaty dla wolontariuszek i wolontariuszy.

W rekrutacji obowiązuje kolejność zgłoszeń. Ewentualne pytania dotyczące zajęć można kierować na adres: wolontariat@um.poznan.pl.

W warsztatach mogą wziąć udział także osoby niepełnoletnie, ale ich formularz rejestracyjny musi zostać wypełniony przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Oprócz warsztatów 6 grudnia w CK Zamek odbędą się też targi wolontariatu. Wydarzenie towarzyszyć będzie tegorocznej edycji Poznańskiego Wolontariusza Roku. Trwa obecnie kolejny etap konkursu, w ramach którego mieszkańcy do 20 listopada mogą oddawać głosy na jednego z 72 nominowanych — osób, grup czy organizacji angażujących się w działania społeczne w stolicy Wielkopolski. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie poznan.pl.

Źródło: poznan.pl