Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Warsztaty i atrakcje dla seniorów w Bibliotece Wojewódzkiej

07.9.2023

Grafika artykułu: W centrum niebieski napis: "Bezpłatne warsztaty twórcze dla seniorów. Niby nic takiego, a coś ładnego". W tle zdjęcie własnoręcznie wykonanych kartek papierowych, na drugim planie seniorki i seniorzy uczestniczący w warsztatach. 

9 września w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbędzie się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W programie wydarzenia koncert pieśni ludowych i warsztat zielarski. Biblioteka zaprasza też seniorki i seniorów do udziału w cyklicznych warsztatach kreatywnych pod hasłem „Niby nic takiego, a coś ładnego”.

Wrześniowe atrakcje:

Narodowe Czytanie

9 września (sobota) o godz. 13.00 w Bibliotece odbędzie się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W programie:

godz. 13.00-13.45

  • czytanie fragmentów „Nad Niemnem” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowa nr 36 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu i aktorów Teatru Nowego w Poznaniu,
  • koncert z piosenkami ludowymi z „Nad Niemnem” w aranżacji Edyty Czerneckiej, Adama Kokoszy i Leona Czerneckiego.

godz. 13.45-15.00

  • warsztaty zielarskie dla każdego „Ziołowy zakątek Elizy Orzeszkowej”, prowadzenie: Natalia Adamczyk z Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych,
  • warsztaty familijne z eksperymentami „Rzeka życia”, prowadzenie: Joanna Furdal.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Warsztaty dla seniorek i seniorów „Niby nic takiego, a coś ładnego” 

Warsztaty kreatywne dla seniorek i seniorów będą się odbywać w każdą środę w godz. 11.00-13.00. Pierwsze spotkanie zaplanowano 11 października o godz. 11.00. Uczestniczki i uczestnicy będą tworzyć, rozmawiać, ale przede wszystkim dobrze się bawić.
Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.

Udział jest bezpłatny, zapisy pod numerem tel. 61 664 08 95, 502 689 159.

Szczegóły: