Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Warsztaty sensualne: „Sztuka w ciemno – co widać z Zamku?”

12.10.2023

Grafika artykułu: po prawej stronie zdjęcia stoi mężczyzna na balkonie, jest zwrócony tyłem do kamery, opiera się o barierki, zdjęcie jest czarno-białe.CK Zamek zaprasza do udziału w inspirujących warsztatach pt. „Sztuka w ciemno – co widać z Zamku?”, które odbędą się w dniach 17-18 października. Podczas warsztatów uczestnicy z zamkniętymi oczami będą doświadczać sztuki i nie tylko.

Zamki są pełne tajemnic. Większość z nas ciągnie do ich eksploracji. Jednak tak samo, jak mogą fascynować paradne schody, finezyjne kolumny, pompatyczne korytarze i hole, niezwykłe są również widoki z ich okien. Można się spierać o to, jaki kolor ma zamkowa posadzka albo inne elementy jego wystroju, jednak nie warto przekonywać się nawzajem na temat tego, co widać z okien. Każdy i każda może zobaczyć coś innego. Dynamicznie zmieniające się światło, wchodzący w kadr ludzie, podmuchy wiatru – wszystko to może całkowicie zmienić obraz. Organizatorzy mają dla uczestników coś wymagającego odwagi. Czy są gotowi spojrzeć przez okno z zasłoniętymi oczami? Co wówczas zobaczą? I jakie zmysły – skoro nie wzrok – będą odgrywały pierwsze skrzypce?

Wszyscy chętni wędrówek po Zamku z zamkniętymi oczami mogą wziąć udział w jednym z dwóch warsztatów w ramach „Sztuki w ciemno”. Warsztaty odbędą się w terminach: 17 października 0 godz. 17.00 oraz 18 października o godz. 10.00. Zbiórka w Holu Wielkim CK Zamek przed kasą. Koszt udziału to 10 zł. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty poprowadzą: Bartek Lis oraz Magdalena Skowrońska

W warsztatach mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Szczególne zaproszenie kierowane jest do osób  z niepełnosprawnościami wzroku. Dla nich zapewniona zostanie asysta w dotarciu do Zamku z pobliskich przystanków komunikacji miejskiej. Należy wcześniej zgłosić taką potrzebę na adres: b.lis@ckzamek.pl.

Na spotkanie warto ubrać się dość swobodnie i nie zabierać ze sobą plecaków, toreb czy walizek. Szczegółowe informacje dostępne pod numerem tel. 509 397 459 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00).

Szczegóły:

  • Kontakt: Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82, informacja i sklepik: tel. 61 646 52 72 (wt.-niedz. w godz. 12.00-19.00), kasa: tel. 61 646 52 60, codziennie w godz. 10.00-21.00 (do kina na godzinę przed seansem), bilety online: bilety24.pl, można skorzystać również z biletomatu w Holu Wielkim | CK „Zamek”: strona internetowa | CK „Zamek”: profil facebookowy