Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Webinar o cyberbezpieczeństwie – zagrożenia występujące w internecie

12.1.2023

Grafika artykułu: logotyp Komisji Nadzoru Finansowego, białe litery "KNF" na fioletowym tle.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone cyberbezpieczeństwie. 20 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie online skierowane do seniorów pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”.

Celem webinarium jest zwiększanie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, szczególnie ataków skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych. Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: „Jak nie dać się okraść w Internecie – dobre praktyki cyberbezpieczeństwa” oraz „Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu – sposoby działania cyberoszustów”. Po prezentacjach będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie:

Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 19 stycznia. Do uczestniczenia w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane wraz z potwierdzeniami uczestnictwa.

Webinarium odbędzie się 20 stycznia w godz. 17.00 do 18.00. Logowanie uczestników na webinarium będzie możliwe już od godz. 16.45. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Szczegóły: