Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wernisaż wystawy „Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u”

15.6.2023

Grafika artykułu: na zdjęciu domki letniskowe w lesie, na zdjęciu biały napis: "Marcin Wojdak, Ostatni Turnus", pod zdjęciem na białym paski szczegółowe informacje o spotkaniu i logotypy organizatorów.

20 czerwca odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy fotograficznej pt. „Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u” autorstwa Marcina Wojdaka, która ukazuje ośrodki wczasowe z minionej epoki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u” to album zbierający fotografie Marcina Wojdaka. Autor dokumentuje najciekawsze pod kątem architektonicznym ośrodki wczasowe minionej epoki. Niektóre nadal przyjmują gości, inne niszczeją — każdy z nich jednak przekazuje zupełnie inną, wyjątkową historię. Autor dostrzega też coś więcej w niszczejących już budynkach z lat 60. i 70. XX wieku. Modernistyczne ośrodki wypoczynkowe są tylko pretekstem do pokazania nowego powojennego świata, do propagandy idei szczęścia i chęci stworzenia nowego obywatela.

Wernisaż i spotkanie z Marcinem Wojdakiem odbędzie się 20 czerwca o godz. 18.00 w Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3 (wejście B od Przystani Sztuki). Spotkanie poprowadzi Sylwia Czubała. Wstęp na wydarzenie wolny. Wystawę na Przystani Sztuki (plac pomiędzy budynkiem Concordia Design a biurowcem Bałtyk) będzie można oglądać do 1 września.

Spotkanie i wystawa Marcina Wojdaka są elementem cyklu „Przestrzenie wspólne”. Na Przystani Sztuki pokazywane będą zdjęcia fotografów i fotografek zaangażowanych we współczesne tematy społeczne, architektoniczne i urbanistyczne. Wystawy będą opowieściami o krajobrazach, lokalnych społecznościach, nastrojach społecznych.

Wydarzenie jest finansowane z budżetu miasta Poznania.

Szczegóły: