Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: mężczyzna (Bohdan Smoleń) w stroju św. Mikołaja, z workiem na plecach, stoi oparty o drewniany płot.
Fot. UMP

Łamanie się opłatkiem, świąteczne potrawy dla potrzebujących i wspólne śpiewanie kolęd — to wszystko czekać będzie w sobotę na poznaniaków i poznanianki podczas kolejnej „Wigilii ze Smoleniem”.

„Wigilia ze Smoleniem” to spotkanie, które od 2021 roku organizuje Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu w partnerstwie z poznańską Caritas. Każdy może na nie przyjść. Tegoroczna edycja rozpocznie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 11.00 – mszą św. w intencji Bohdana Smolenia w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej.

W samo południe uczestnicy wigilii podzielą się opłatkiem przy pomniku Bohdana Smolenia, na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową. Od godz. 12.00 elżbietanki z Jadłodajni im. św. Elżbiety będą rozdawać potrzebującym świąteczne potrawy, a o godz. 12.45 rozpocznie się „kabaretowe strojenie Smolenia” – czyli przyozdobienie pomnika poznańskiego artysty. Od godz. 13.00 będą wydawane potrawy.

Przez cały czas, od godz. 12.00 będzie można posłuchać koncertu kolęd. Wystąpią: chór Gospel Joy, All Fine Choir pod dyrekcją Laury Stieler, Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie, Solna Brass Band Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza, Aniołki Św. Elżbiety oraz uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich.

Za scenariusz i reżyserię wydarzenia odpowiada Krzysztof Deszczyński. Wigilia objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Starosty Poznańskiego.

Źródło: poznan.pl