Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu osoby spędzające czas na pikniku, z przodu są rozłożone koce na trawie, z tyłu widać osoby siedzące przy stolikach.
Fot. UMP

Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy, którzy wesprą dzieci z rodzin zastępczych. Zainteresowani będą mieli okazję nie tylko pomóc innym, ale także rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

Centrum szuka wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pomogą dzieciom z rodzin zastępczych w odrabianiu lekcji (głównie zakres szkoły podstawowej), udzielą korepetycji — najczęściej z matematyki, języka polskiego i obcych, a także będą towarzyszyć im w czasie wolnym. Do ich zadań będzie należało także wsparcie w nauce wykonywania obowiązków domowych oraz dzielenie się swoimi pasjami z dzieckiem.

Oprócz pomagania najmłodszym wolontariat umożliwia również nawiązanie interesujących znajomości, rozwijanie umiejętności, pozwala wzbogacić CV, a także daje możliwość dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem, zainteresowaniami.

Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” zapewnia wolontariuszom m.in. krótkie szkolenie przygotowujące do pracy w pieczy zastępczej (po jego ukończeniu wydawany jest dyplom). Może wydać także zaświadczenie o realizowanym wolontariacie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Centrum Wspierania Rodzin, pod numerem tel. 61 648 60 49 lub pisząc na adres: sekretariat@cwr-poznan.pl.

Źródło: poznan.pl