Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wspólne kolędowanie na Głównej

21.12.2023
Grafika artykułu: pięć seniorek śpiewa przy dwóch mikrofonach.
Fot. Fyrtel Główna

Fyrtel Główna zaprasza na wspólne kolędowanie i pielęgnowanie pięknego staropolskiego zwyczaju w ramach Pastorałek na Głównej — sąsiedzkiego kolędowania. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury na ul. Głównej 42 (II piętro).

Mieszkańcy i mieszkanki poznańskiej dzielnicy Główna co roku spotykają się, aby kontynuować tradycję wspólnego śpiewania. Polskie pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe to utwory, które zna każdy z nas, dlatego wszyscy, którzy lubią śpiewać, mogą dołączyć do wspólnego kolędowania. Spotkanie poprowadzą seniorki z chóru pod kierownictwem Joanny Sykulskiej, który co tydzień ma swoje próby w dzielnicy Główna. O oprawę muzyczną zadba również Michał Ruksza, pianista i kierownik muzyczny wielu programów kabaretowych Zenona Laskowika. Koncert będzie zwieńczeniem okresu świątecznego.

Zainteresowane osoby są proszone o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 789 311 619. Więcej informacji można też uzyskać, pisząc na maila smak@animatorzysmak.pl. Do siedziby Fyrtel Główna (ul. Główna 42) można dojechać autobusami 320, 312, 321, 323 i 341 z Ronda Śródka oraz pociągiem, wysiadając na stacji Poznań Wschód.

Szczegóły: