Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: po lewej stronie na białym tle napis: "Spacer z Wieniawskim, 15.07.2023, godz. 12.15", po prawej stronie na kolorowym tle sylwetka Henryka Wieniawskiego".

Z okazji 188. urodzin wirtuoza Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego zaprasza na spacer po Poznaniu jego śladami w sobotę, 15 lipca. Udział w przechadzce jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Henryk Wieniawski pierwszy raz przyjechał do Poznania, gdy miał 19 lat, ostatni – dwa lata przed śmiercią. W sumie wirtuoz wystąpił w stolicy Wielkopolski aż 18 razy. W towarzystwie przewodnika, Dominika Ohde, uczestnicy zobaczą miejsca, w których występował Wieniawski. Będą to: Teatr Miejski (obecnie budynek Arkadii przy placu Wolności), Sala Biała hotelu Bazar, w którym młodzi wirtuozi także zamieszkiwali oraz Sala Odeum Lamberta (dziś kino Apollo).

Spacer rozpocznie się o godz. 12.15 pod siedzibą Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego (ul. Świętosławska 7), a zakończy pod Aulą UAM – miejscu zmagań skrzypków na Międzynarodowych Konkursach Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego. Potrwa około półtorej godziny. Na trasie spaceru zostanie zorganizowany konkurs z nagrodami.  

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: biuro@wieniawski.pl.

Z uwagi na liczne remonty w centrum Poznania trasa spaceru nie będzie przystosowana do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi.

Szczegóły: