Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania: „Herbata w laboratorium – ulubiony napój, a może materiał do badań?”

17.1.2024

W cyklu Fizyka Warta Poznania odbędzie się wykład popularnonaukowy pt. „Herbata w laboratorium – ulubiony napój, a może materiał do badań?”

Wykład odbędzie się on-line, 22 stycznia o godz. 11.00. Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów spożywanych na świecie. Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów herbat, wśród nich między innymi herbaty czarna i zielona. Jakie są między nimi różnice? Co decyduje o smaku, kolorze i aromacie herbaty? Uważa się, że herbata zielona ma własności prozdrowotne. Co za nie odpowiada? Organizatorzy wydarzenia podejdą do zagadnienia w sposób naukowy  i postarają się podczas wykładu pokazać, że wyniki badań naukowych dotyczących herbaty mogą pomóc w przygotowaniu naparu herbacianego, który będzie pełen smaku, a przy tym możliwie najzdrowszy.

Prelegentem jest dr Arkadiusz Frąckowiak, adiunkt w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN. Na co dzień zajmuje się badaniami własności kryształów organicznych, przy pomocy metod spektroskopowych wykorzystujących zjawiska absorpcji, odbicia i rozproszenia światła. Celem jego badań jest lepsze poznanie zjawisk fizycznych, by w przyszłości móc stworzyć materiały organiczne do zastosowań w elektronice. Poza tym jest miłośnikiem herbaty i kawy.

Link do wydarzenia: Fizyka Warta Poznania

Pytania do prelegenta można kierować przez kanał YouTube Fizyka Warta Poznania w komentarzach oraz poprzez stronę na Facebooku: Fizyka Warta Poznania