Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wystawa fotografii z okazji Dnia Kobiet w ODK Orbita

09.3.2023

Grafika artykułu: na czarnym tle zdjęcie kobiety, stoi tyłem do obiektywu, obejmuje się swoimi dłońmi, włosy do ramion, cała postać utrzymana jest w kolorowych barwach kosmosu, na górze biały napis: "Mgła - wice. Wernisaż prac Eweliny Gadulskiej"Z okazji Dnia Kobiet Osiedlowy Dom Kultury Orbita zaprezentuje wyjątkową wystawę fotografii zainspirowaną astrofizyką. Wernisaż prac Eweliny Gadulskiej „Mgławice” odbędzie się w piątek 10 marca.

Cykl prac „Mgławice” to podróż w kosmicznej przestrzeni kobiecej formy. Przedstawione postacie o charakterystycznym, międzygwiezdnym wzorze unaoczniają to, co na co dzień pozostaje ukryte, zapomniane — wszyscy powstaliśmy z gwiezdnego pyłu i jako potomkowie gwiazd mamy w sobie zawartą potęgę uniwersum w jego różnorodnej formie.

Delikatne, a jednocześnie silne, ulotne, a jednak osadzone w konkretnej rzeczywistości, różniące się pozą i kształtem, takie są kobiety-mgławice, bohaterki cyklu zainspirowanego astrofizyką, astrofotografią oraz zawartym w kosmicznym bezmiarze kobiecym pierwiastkiem kreacyjnym.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 marca o godz. 18.00 w ODK Orbita na os. Kosmonautów (paw.118). Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc. Wstęp jest wolny.

Szczegóły:

  • Kontakt: Osiedlowy Dom Kultury Orbita, os. Kosmonautów (paw.118), tel. 61 630 33 28 | ODK Orbita: Facebook