Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Wystawa sukulentów w Poznańskiej Palmiarni

14.9.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjne, w centrum duży napis: "Palmiarnia Poznańska. Wystawa. Żywe kamienie, niezwykłe sukulenty", poniżej grafika pustyni, na której rosną sukulenty.Poznańska Palmiarnia zaprasza na wystawę „Żywe kamienie, niezwykłe sukulenty”, która będzie dostępna od 16 września do 1 października. W Pawilonie III będzie można podziwiać litopsy i sukulenty z kolekcji Piotra Dzieduszyńskiego.

Te zyskujące coraz większą popularność sukulenty (rośliny gromadzące wodę), swoją potoczną nazwę zawdzięczają podobieństwu do odłamków skalnych, wśród których rosną na południowoafrykańskich pustyniach. Jest to tak zwane zjawisko mimikry – upodabniania się organizmów żywych do otoczenia (najprawdopodobniej w celach ochronnych).

Wystawa jest już dziewiątym wydarzeniem organizowanym corocznie w Palmiarni. Oprócz głównych przedstawicieli żywych kamieni z rodzaju Lithops i Conophytum prezentowane będą też mniej znane rośliny z rodzaju Faucaria, Fenestraria, Glotttiphyllum, Argyroderma oraz inne rosnące w RPA rodzaje tj. Haworthia, Gasteria i Euphorbia.

Wystawę zwiedzać można w godzinach otwarcia Palmiarni Poznańskiej: od wtorku do soboty w godz. 9.00-17.00 (kasa do godz. 16.00) oraz w niedziele i święta w godz. 9.00-18.00 (kasa do godz. 17.00)

Wejście  w cenie biletu do Palmiarni: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł. W ramach akcji „Wtorki dla Seniora” osoby powyżej 60. roku życia mogą zakupić bilet do Palmiarni w promocyjnej cenie 4 zł.

Szczegóły: