Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Zajęcia online na temat obsługi smartfona

16.2.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na górze czarny napis "@kreatywni 60+ Otwarte zajęcia cyfrowe na Facebooku", poniżej szczegóły dotyczące spotkań, w narożnikach zdjęcie seniorki, dłonią podtrzymuje podbródek oraz smartfona.Fundacja Zaczyn zaprasza na nową serię otwartych, tematycznych zajęć dotyczących przydatnych narzędzi, z których można korzystać na smartfonach. W lutym odbędą się jeszcze dwa spotkania.

Zajęcia odbywają się na profilu facebookowym Telewizji Pokolenia. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy wejść na ten profil w wyznaczonym terminie zajęć. Nie jest konieczne wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa czy instalowanie jakichkolwiek programów. W trakcie zajęć uczestnicy będą widzieć trenera oraz prezentację. Będą również mogli zadawać pytania poprzez wpisywanie ich w komentarzach pod transmisją.

Zajęcia będą realizowane online, a więc optymalnym sposobem uczestnictwa w nich jest udział za pomocą komputera, co pozwoli na jednoczesne wykonywanie kolejnych ćwiczeń na własnym smartfonie.

Do udziału w zajęciach zaproszone są wszystkie osoby 60+ niezależnie od miejsca zamieszkania.

Harmonogram i tematyka najbliższych spotkań:

  • 21 lutego, wtorek, godz. 15.00: ABC fotografowania za pomocą smartfona
  • 23 lutego, czwartek, godz. 15.00: Obróbka i katalogowanie zdjęć na telefonie.

Szczegóły: