Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Film o powstaniu wielkopolskim – seanse dla grup senioralnych

08.4.2024

Grafika artykułu: Plakat promujący film "Zwycięstwo". W centrum duży tytuł filmu, powyżej, na szarym tle historyczne zdjęcia kluczowych postaci związanych z powstaniem wielkopolskim, poniżej tytułu na czerwonym tle zdjęcia powstańców z uniesioną w ręku bronią. Na dole plakatu logotypy podmiotów, które sfinansowały powstanie filmu. 

„Zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919” to fabularyzowany dokument filmowy przedstawiający wspaniałą historię walki o polskość. Ukazuje, jak Wielkopolanie i mieszkańcy Kujaw, Pałuk, Krajny oraz wielu miejscowości województwa lubuskiego wywalczyli sobie wolność.

Powstanie Wielkopolskie stanowiło zwieńczenie 140 lat oporu wobec germanizacji, pielęgnowania narodowej tożsamości i nadziei na odzyskanie własnego państwa. Film ma nie tylko przywrócić pamięć o powstaniu, ale i pozwolić zrozumieć jego znaczenie dla odradzającego się po pierwszej wojnie światowej państwa polskiego. Gdyby nie ten zwycięski zryw niepodległościowy Polska nie wróciłaby na mapy Europy w granicach II Rzeczpospolitej.

Czas trwania filmu: 78 minut.

Dla seniorów dostępne są seanse grupowe w wybranych kinach studyjnych w Poznaniu. W celu zgłoszenia grupy i umówienia seansu należy kontaktować się z dystrybutorem: Paweł Zabel, tel. 601 700 688, e-mail: powstaniewlkp@adres.pl.

Najbliższy seans odbędzie się w Kinie Charlie Monroe (ul. Rybaki 6A) 26 kwietnia o godz. 15.30.

Ceny biletów:

  • senioralny: 17 zł
  • senioralny grupowy 12 zł (grupa od 10 osób)

Powstanie dokumentu było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Niepodległa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Wielkopolskiego, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Samorządu Kujaw i Pomorza, Miasta Poznań oraz Zakładom Fundacja Kórnicka.