Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Akademia Liderów i Liderek

Warsztaty podczas pierwszej edycji Akademii Liderów i Liderek. Uczestnicy siedzą przy owalnym stole, u szczytu stołu dwie prowadzące warsztat. 
Spotkanie w trakcie pilotażowej Akademii Liderów i Liderek, fot. z archiwum Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

Projekt dedykowany jest osobom otwartym na zdobywanie nowych kompetencji oraz chcącym aktywnie budować poznańską sieć liderek i liderów działających w klubach seniora czy planującym włączyć się w tworzenie poznańskiej oferty dla najstarszych mieszkańców naszego miasta.

Akademia to cykl tematycznych warsztatów realizowanych przez wykwalifikowanych specjalistów we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych. Spotkania w ramach Akademii dedykowane są liderkom i liderom poznańskich klubów seniora. Wśród omawianych tematów pojawiają się takie wątki jak: animacja społeczna, potencjał seniorów i seniorek w działaniach społecznych, współpraca ze społecznością lokalną, pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, potencjał wolontariacki w klubach seniora i projektach dedykowanych osobom starszym, myślenie projektowe, pobudzanie kreatywności, promocja działań, komunikacja interpersonalna.

Do tej pory odbyły się dwie edycje Akademii Liderów i Liderek. W okresie od października do grudnia 2019 roku
miała miejsce pilotażowa Akademia – spotkania odbywały się w m.in. w Pracowni Ekonomii Społecznej „Ładne Rzeczy” oraz Centrum Usług i Doradztwa w Poznaniu. Druga edycja Akademii Liderów i Liderek miała miejsce w październiku oraz listopadzie 2021 roku. Spotkania zostały zorganizowane w pięknych wnętrzach Teatru Polskiego w Poznaniu. Owocem drugiej edycji Akademii jest Poznański Przewodnik Liderki i Lidera.

Akademia Liderów i Liderek została opracowana przez animatorki senioralne z Centrum Inicjatyw Senioralnych w odpowiedzi na potrzeby poznańskiego środowiska senioralnego. W Akademii uczestniczyć mogą osoby, które odprowadzają podatki w Poznaniu, czyli w swoich zeznaniach podatkowych wskazały Poznań jako miejsce zamieszkania.

Szczegółowe informacje na temat projektu:

  • Centrum Inicjatyw Senioralnych, centrum@centrumis.pl ul. Mielżyńskiego 24, tel. 517 068 827, 61 842 35 09 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).