Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kluby seniora przy instytucjach kultury

Grafika artykułu: Na zdjęciu seniorki z Klubu Seniora i Seniorki przy Bramie Poznania zwiedzające ekspozycję Bramy Poznania. 
Klub Seniora i Seniorki przy Bramie Poznania, fot. Łukasz Gdak

Projekt ten skierowany jest do poznańskich instytucji kultury oraz miejsc realizujących działania kulturalne. Działalność klubów seniora, które powstają przy takich miejscach, w odróżnieniu od klubów już istniejących w Poznaniu, skupia się wokół konkretnych zainteresowań klubowiczek i klubowiczów. Program działania takich klubów jest ściśle związany z programem edukacyjnym instytucji, która zajmuje się jego koordynacją.

Seniorki i seniorzy zrzeszeni w klubach przy instytucjach kultury przede wszystkim realizują wspólne zainteresowania i pogłębiają swoją wiedzę – m.in. uczestniczą w wykładach, spotkaniach i warsztatach. W założeniu mają być także bezpośrednio zaangażowani w tworzenie programu działania klubu. Obie strony czerpią korzyści. Seniorzy – mają okazję poszerzać i rozwijać swoje zainteresowania, a także budować nowe więzi społeczne, instytucje – zyskują wyjątkowych ambasadorów swoich działań.

Projekt rozpoczął się jesienią 2022 roku. W październiku 2022 roku zainaugurował swoją działalność pierwszy taki klub – Klub Seniora i Seniorki przy Bramie Poznania. W maju 2023 rozpoczął swoją działalność Klub Seniora przy Teatrze Polskim. W grudniu 2023 odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniora przy Wielkopolskim Muzeum Niepodległości. Na styczeń 2024 planowane jest otwarcie Klubu Seniora przy Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki.

Szczegóły funkcjonowania klubu ustala instytucja – odbywa się to w ścisłej współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Zapraszamy do kontaktu przedstawicieli poznańskich instytucji kultury i nie tylko. Stwórzcie u siebie taki klub!

Kontakt: