Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznań w formie – kolejna odsłona

23.6.2023

Plakat promocyjny: na górze grafika ludzi znajdujących się na moście - jest tu mężczyzna na rowerze, kobieta z kijkami nordic walking oraz rodzina, nad grafiką kolorowy napis: Festyn rodzinny. Poznań w formie", pod grafiką białe napisy na kolorowych belkach informujące o szczegółach wydarzenia. Na dole, na białym polu logotypy organizatorów i partnerów wydarzenia.  Spektakl, koncerty, bezpłatne badania i porady medyczne – to tylko niektóre z atrakcji czekających na małych i dużych na festynie „Poznań w formie”. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, na  terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Złotowskiej 102. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 16.00.

W strefie Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP będzie okazja do zrobienia badań słuchu, wzroku, zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy czy gęstości kości – by dowiedzieć się więcej o ryzyku osteoporozy. Będzie można dokonać także pomiarów składu ciała. Prowadzona będzie edukacja antyalkoholowa, profilaktyka próchnicy, nowotworów skóry i porady dietetyczne. W ofercie organizatora znajdują się także bezpłatne pomiary ciśnienia, glukozy, saturacji i cholesterolu, uczestnicy wydarzenia uzyskają również  informacje o usługach Poznańskiego Centrum Świadczeń dla seniorów i Centrum Inicjatyw Rodzinnych dla rodziców i dzieci. Na stoisku Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, można będzie spotkać się z rehabilitantem i pielęgniarką, by uzyskać podstawowe porady medyczno-rehabilitacyjne.

Atrakcje dla najmłodszych

Teatr Animacji zaprezentuje spektakl „Bajki malutkie 2”, którego autorką jest Malina Prześluga. To opowieść o losach nastoletniego Mola Zbyszka i jego trudnej relacji z pewną Starą Babcią. Będzie też Mucha Marzena i maleńka plastikowa Owieczka, która znowu się zgubiła i przy okazji kogoś znalazła. Spektakl jest drugą częścią cyklu „Bajki Malutkie”, opowieści można jednak oglądać w dowolnej kolejności. Przedstawienie jest rekomendowane dla widzów od 4. roku życia. Grupa MTP zaprasza do strefy rodzinnej rozrywki, w ramach której animatorzy dostarczą najmłodszym rozrywki przez cały czas trwania wydarzenia. Wśród atrakcji zumba dla dzieci, przeciąganie liny, zabawy z chustą czy budowanie wież. W programie znajdzie się także autorski koncert teatralny dla dzieci „Piosenki na niepogodę” w wykonaniu Studia Teatralnego BLUM. Na scenie odbędzie też koncert dla najmłodszych „Muzyczny Market” w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej Bonsai, z prezentacją etnicznych instrumentów dętych i akordeonu.

Bezpieczne życie w mieście

Straż miejska i policja zaproponują zabawy wokół bezpieczeństwa dzieci w mieście oraz pogadanki dla seniorów. Będzie można zagrać w wielkoformatową grę poświęconą bezpieczeństwu drogowemu i zwiedzić radiowozy, którymi na co dzień poruszają się stróże prawa.

Jesteśmy eko

Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zakład Zagospodarowania Odpadów będą uczyć właściwej segregacji odpadów komunalnych, w podziale na pięć frakcji. Odbędą się warsztaty, quizy i konkursy z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej. W programie też nauka zasad zero waste i warsztaty szycia woreczków wielokrotnego użytku do zakupu owoców i warzyw.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły i program znaleźć można na fanpage’u akcji „Poznań w formie”.

Źródło: www.poznan.pl