Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatry

Uwaga!

W związku z epidemią koronawirusa działalność teatrów może być ograniczona albo zawieszona – zalecamy kontakt z poszczególnymi instytucjami.

Seniorzy w większości poznańskich teatrów, po okazaniu legitymacji, otrzymają bilet ulgowy, przy czym cena biletu może różnić się w zależności od spektaklu i może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a nawet do kilkuset. W Poznaniu funkcjonują również teatry, w których z zasady bilety wstępu nie są drogie.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

W zależności od spektaklu i miejsca na widowni ceny biletów ulgowych wahają się od 20 do 55 złotych. Miejsca w lożach kosztują ok. 100 złotych. Na spektakle gościnne i specjalne ceny ustalane są oddzielnie. W ofercie Teatru są bilety na II balkonie w promocyjnych cenach – bilety na wybrane spektakle do nabycia w cenie 20 zł za okazaniem legitymacji emeryta. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez internet.

Teatr Polski

Ceny biletów ulgowych, które przysługują posiadaczom legitymacji emeryta-rencisty, wahają się w zależności od spektaklu między 20 a 150 zł. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez internet. Jako partner Poznańskiej Złotej Karty na wybrane spektakle Teatr oferuje bilety za 20 zł.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego

Bilet ulgowy dla posiadaczy legitymacji emeryta-rencisty w zależności od spektaklu to koszt 25-70 zł (jeśli bilet kupimy w kasie Teatru). Jest też możliwość kupienia biletów w internecie. Bilety do Teatru Nowego (oprócz biletów na premiery i spektakle gościnne) dostępne są także w Centrum Infomacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44).  Dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty koszt biletu to 25 zł (nie dotyczy to biletów na premiery, spektakle gościnne i specjalne).

Teatr Muzyczny w Poznaniu

W zależności od spektaklu i miejsca na widowni ceny biletów ulgowych, które przysługują emerytom i rencistom, wahają się od 20 do 120 zł. Wejściówki na miejsca w ostatnich rzędach na parterze i na balkonie to koszt 20-40 zł. Wstęp na spotkania z artystami odbywające się w ramach Salonu Poezji kosztuje 7 zł. Na pokazy specjalne ceny ustalane są oddzielnie. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez internet. Dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty bilety w cenie ulgowej.

Polski Teatr Tańca

Bilet ulgowy kosztuje tu 20 zł. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez internet.

Scena na Piętrze

Scenę na Piętrze prowadzi Estrada Poznańska. W programie znaleźć można spektakle, gościnne koncerty i przedstawienia kabaretowe. Ceny na wszystkie wydarzenia ustalane są indywidualnie.

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Masztalarska 8, tel. 61 852 88 33;

Teatr Ósmego Dnia

Wstęp dla seniorów kosztuje zwykle 5 zł.

Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

Siedziba Sceny Roboczej mieści się w budynku dawnego kina Olimpia na IV piętrze (do Sceny można dostać się windą). Scena oferuje bilety w cenie 15 zł.

Asz.Teatr

Koszt karnetu dla seniora po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty kosztuje 60 zł. Karnet upoważnia do wstępu na 5 wybranych spektakli w określonych terminach.

Mój Teatr

Bilet ulgowy dla seniora za okazaniem legitymacji emeryta/rencisty to koszt 30 zł. W Teatrze można płacić jedynie gotówką.

Teatr u Przyjaciół

Bilety ulgowe w cenie 25 zł. Bilety można kupić też w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44).

Kino Teatr Apollo

Apollo udostępnia scenę dla teatrów z całego kraju, a ceny każdego spektaklu ustalane są indywidualnie.

Scena Muzyczna Teatr PULS

Na wszystkie spektakle na hasło „Tytka seniora” lub „Centrum Inicjatyw Senioralnych” seniorzy i seniorki mogą kupić bilety w cenie 15 zł (zarówno bezpośrednio w kasie, jak i przez internet). Na gościnne występy i koncerty na Scenie Kolegium Rungego przewidziane są takie same zniżki.

  • Kontakt: tel. 506 204 878, więcej;