Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Teatry

Seniorzy w większości poznańskich teatrów, po okazaniu legitymacji, otrzymają bilet ulgowy, przy czym cena biletu może różnić się w zależności od spektaklu i może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a nawet do kilkuset. W Poznaniu funkcjonują również teatry, w których z zasady bilety wstępu nie są drogie.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki (z powodu remontu teatru spektakle odbywają się chwilowo m.in. w Auli Artis, Auli Uniwersyteckiej i Sali Drabowicza)

W zależności od spektaklu i miejsca na widowni ceny biletów ulgowych wahają się od 20 do 55 złotych. Miejsca w lożach kosztują ok. 100 złotych. Na spektakle gościnne i specjalne ceny ustalane są oddzielnie. Seniorzy mogą liczyć na bilety w promocyjnych cenach — bilety ze zniżką senioralną rozpoczynają się od 20 zł. W ofercie Teatru są też bilety na II balkonie w promocyjnych cenach — bilety na wybrane spektakle do nabycia w cenie 20 zł po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet.

Teatr Polski

Ceny biletów ulgowych, które przysługują posiadaczom legitymacji emeryta-rencisty, wahają się w zależności od spektaklu między 20 a 150 zł. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet. Jako partner Poznańskiej Złotej Karty teatr oferuje bilety w cenie 30 zł na wybrane spektakle.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego

Bilet ulgowy dla posiadaczy legitymacji emeryta-rencisty w zależności od spektaklu to koszt 25-70 zł (jeśli bilet kupimy w kasie Teatru). Jest też możliwość kupienia biletów w Internecie. Bilety do Teatru Nowego (oprócz biletów na premiery i spektakle gościnne) dostępne są także w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44). Dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty koszt biletu to 25 zł (nie dotyczy to biletów na premiery, spektakle gościnne i specjalne).

Teatr Muzyczny w Poznaniu

W zależności od spektaklu i miejsca na widowni ceny biletów ulgowych, które przysługują emerytom i rencistom, wahają się od 20 do 120 zł. Wejściówki na miejsca w ostatnich rzędach na parterze i na balkonie to koszt 20-40 zł. Wstęp na spotkania z artystami odbywające się w ramach Salonu Poezji kosztuje 10 zł. Na pokazy specjalne ceny ustalane są oddzielnie. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet. Posiadacze Poznańskiej Złotej Karty mogą zakupić bilety w cenie ulgowej.

Polski Teatr Tańca

Bilet ulgowy kosztuje tu 45 zł, na spektakle premierowe 70 zł. Seniorki i seniorzy mogą zakupić bilety ze zniżką w cenie 25 zł. Teatr oferuje możliwość zakupu biletów przez Internet.

  • Repertuar | Kontakt: ul. Stanisława Taczaka 8 , tel. 61 852 42 41/42, więcej;

Scena na Piętrze

Scenę na Piętrze prowadzi Estrada Poznańska. W programie znaleźć można spektakle, gościnne koncerty i przedstawienia kabaretowe. Ceny na wszystkie wydarzenia ustalane są indywidualnie.

  • Szczegóły | Kontakt: ul. Masztalarska 8, tel. 61 852 88 33;

Teatr Ósmego Dnia

Wstęp dla seniorów kosztuje zazwyczaj 10 zł.

Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

Siedziba Sceny Roboczej mieści się w budynku dawnego kina Olimpia na IV piętrze (do Sceny można dostać się windą). Scena oferuje bilety w cenie 20 zł.

Asz.Teatr

Koszt karnetu dla seniora po okazaniu legitymacji emeryta-rencisty kosztuje 60 zł. Karnet upoważnia do wstępu na 5 wybranych spektakli w określonych terminach.

Mój Teatr

Bilet ulgowy dla seniora za okazaniem legitymacji emeryta/rencisty to koszt 35 zł. W Teatrze można płacić jedynie gotówką.

Teatr u Przyjaciół

Ceny biletów wahają się w zależności od spektaklu 20-35 zł, nie ma podziału na ceny normalne i ulgowe. Bilety można kupić też w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44).

Kino Teatr Apollo

Apollo udostępnia scenę dla teatrów z całego kraju, a ceny każdego spektaklu ustalane są indywidualnie.

Scena Muzyczna Teatr PULS

Na wszystkie spektakle na hasło „Tytka seniora” lub „Centrum Inicjatyw Senioralnych” seniorzy i seniorki mogą kupić bilety w cenie 15 zł (zarówno bezpośrednio w kasie, jak i przez internet). Na gościnne występy i koncerty na Scenie Kolegium Rungego przewidziane są takie same zniżki.

  • Kontakt: tel. 506 204 878, więcej;