Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

OFERTA STAŁA

  • Tarnowskie Centrum Senioralne

W krótkim filmiku Centrum w prosty sposób podpowiada, jak zainstalować komunikator Skype, za pomocą którego można prowadzić darmowe rozmowy.

Warszawski Elementarz Cyfrowy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z jednym z przodujących wydawnictw informatycznych w Polsce przygotował podręcznik dostosowany do potrzeb uczenia się osób starszych.

Dodatki:

Fundacja Age Hub

Podręcznik przygotowany przez Fundację zawiera podstawowy kurs z obsługi komputera i Internetu dla osób 60+.

Fundacja Digital Poland

Fundacja Digital Poland przygotowała dla seniorów  kompendium wiedzy o cyfrowym świecie.

Metropolia Poznań i Aglomeracja Kalisko-Ostrowska

W ramach projekty „Cyfrowy Senior” powstał zestaw poradników, które można pobrać i wydrukować lub korzystać w formie cyfrowej.

Seniorze – spotkajmy się w sieci

W ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK powstały filmiki instruktażowe i broszury, które mają zwiększyć wiedzę w zakresie bezpieczeństwa seniora w internecie.

Smartfon dla cyfrowych debiutantów

Bezpłatny kurs przygotowany przez Centralny Dom Technologii jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas 8 spotkań jego uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu.

Komputer dla cyfrowych debiutantów

Centralny Dom Technologii zaprasza do udziału w kursie, którego uczestnicy poznają podstawy używania komputera z dostępem do internetu.

Biblioteka Raczyńskich

Wiedzę za zakresu nowych technologii można również dobywać i utrwalać w domu za pośrednictwem książek i publikacji dostępnych w Bibliotece Raczyńskich. W bibliotecznych zbiorach znajdują się m.in. takie pozycje jak:

Informacje o książkach, ich dostępności i lokalizacji znajdują się w katalogach Biblioteki. Możliwy jest także dostęp do katalogu online: