Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Oferta stała:

  • Telefon Porad Cyfrowych Centrum Inicjatyw Senioralnych

Centrum Inicjatyw Senioralnych oferuje telefoniczne wsparcie w zakresie korzystania z nowych technologii. Dyżury odbywają się od poniedziałku do środy w godz. 10.00-14.00, pod numerem: 603 489 205. Wsparcie obejmuje rozwiązywanie problemów z komputerem, tabletem, smartfonem czy aparatem fotograficznym.

  • Tarnowskie Centrum Senioralne

W krótkim filmiku Centrum w prosty sposób podpowiada, jak zainstalować komunikator Skype, za pomocą którego można prowadzić darmowe rozmowy.

Warszawski Elementarz Cyfrowy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z jednym z przodujących wydawnictw informatycznych w Polsce przygotował podręcznik dostosowany do potrzeb uczenia się osób starszych.

Dodatki:

Fundacja IT

W ramach projektu „E-senior” Fundacja IT przygotowała specjalny podręcznik z kursem podstawowym z obsługi komputera i Internetu dla osób 60+.

Fundacja Digital Poland

Fundacja Digital Poland przygotowała dla seniorów  kompendium wiedzy o cyfrowym świecie.

e-Senior potrafi

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca osoby po 65. roku życia do korzystania z Internetu. W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „e-Polak potrafi” powstały dedykowane seniorom filmiki instruktażowe z udziałem Marty Manowskiej.

Seniorze – spotkajmy się w sieci

W ramach kampanii Ministerstwa Cyfryzacji i Państwowego Instytutu Badawczego NASK powstały filmiki instruktażowe i broszury, które mają zwiększyć wiedzę w zakresie bezpieczeństwa seniora w internecie.

Smartfon dla cyfrowych debiutantów

Bezpłatny kurs przygotowany przez Centralny Dom Technologii jest przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat nowych technologii. Podczas 8 spotkań jego uczestnicy poznają podstawy używania smartfona z dostępem do internetu.

Komputer dla cyfrowych debiutantów

Centralny Dom Technologii zaprasza do udziału w kursie, którego uczestnicy poznają podstawy używania komputera z dostępem do internetu.

Biblioteka Raczyńskich

Wiedzę za zakresu nowych technologii można również dobywać i utrwalać w domu za pośrednictwem książek i publikacji dostępnych w Bibliotece Raczyńskich. W bibliotecznych zbiorach znajdują się m.in. takie pozycje jak:

Informacje o książkach, ich dostępności i lokalizacji znajdują się w katalogach Biblioteki. Możliwy jest także dostęp do katalogu online: