Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Edycja 2018

Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz ósmy zaprasiło seniorki i seniorów do udziału w trwającym półtora miesiąca cyklu wydarzeń „Senioralni. Poznań”. Wraz z partnerami – instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi – przygotowało mnóstwo ciekawych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Poznania.

Inauguracja imprezy odbyła się w sobotę 29 września o godz. 12.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Prezydent Miasta Poznania tradycyjnie przekazał seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. W programie inauguracji znalazł się również Koncert Trzech Tenorów, pokaz tańca oraz potańcówka z DJ-em Aciu.

Na zdjęciu seniorzy w kolorowych strojach wraz z zastępcą prezydenta Miasta Poznania Jędrzejem Solarskim siedzą w pierwszym rzędzie podczas inauguracji imprezy „Senioralni. Poznań” 2018 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta. Wszyscy są uśmiechnięci, rozmawiają.

W programie tegorocznych „Senioralnych” znalazło się aż 150 wydarzeń, impreza trwała do 11 listopada. Seniorzy mogli zwiedzić elektrociepłownię Garbary oraz INEA Stadion. Odbyły się tematyczne oprowadzania po Starym i Nowym Zoo oraz Ogrodzie Botanicznym UAM. Nie brakowało też okazji do wysłuchania inspirujących wykładów i wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach, m.in.: języków obcych, hortiterapii, psychologicznych czy z obsługi smartfonów. W programie pojawiły się też wydarzenia muzyczne: koncert pieśni patriotycznych oraz Śpiewanki Senioralne. Seniorzy znaleźli też wiele propozycji w zakresie poradnictwa – spotkania z ekspertami ZUS, przedstawicielami NFZ oraz poznańskimi policjantami. Tradycyjnie w programie znalazło się mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie czasu –  m.in. aqua gimnastyka, nordic walking, zajęcia z elementami tai chi, zumba oraz Dzień Seniora w Termach Maltańskich. W trakcie „Senioralnych” można było też skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, słuchu, pamięci i krwi oraz biletów w promocyjnej cenie na spektakle w Teatrze Nowym i na pływalnię „Chwiałka”.

Integralną częścią wydarzenia były targi VIVA SENIORZY!, które odbyły się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Partner główny: Centrum Medyczne Synexus

Partnerzy inauguracji: Aquanet, Cafe Misja

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania

Patronat medialny: Radio Pogoda, TVK Winogrady, Gazeta Senior, My 60+,  Zdrowy Senior