Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Edycja 2014

Na zdjęciu Zbigniew Wodecki podczas koncertu. Artysta śpiewa, ma na sobie elegancki garnitur, przed nie, przy krawędzi sceny stoi trąbka. V edycja targów Aktywni 50+ odbyła się 5 i 6 kwietnia na terenie pawilonu 15 Międzynarodowych Targów. W wydarzeniu wzięło udział 3900 osób.

W uroczystym otwarciu targów, które odbyło się w Sali Ziemi, udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań. W przecięciu wstęgi uczestniczyli również wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych. Ich pomoc w koordynacji targowych wydarzeń okazała się nieoceniona.

W warsztatach zorganizowanych podczas targów Aktywni 50+ wzięło udział blisko 120 uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne oraz trening pamięci. Uczestnicy targów mogli również skorzystać z badań profilaktycznych. Do dyspozycji seniorek i seniorów był słuchobus i osteobus oraz specjaliści udzielający porad dietetycznych, kardiologicznych, okulistycznych i rehabilitacyjnych.

Na zdjęciu słuchobus stoi w targowej hali. Przed słuchobusem ustawiła się kolejka seniorek i seniorów oczekujących na badania. W programie targów znalazły się pokazy sportowe oraz występy taneczne. Swoje układy choreograficzne zaprezentowały m.in. Zakręcone Babki, grupa taneczna Olgi Kuźmińskiej oraz Cheerleaderki 50+. Zwiedzający mogli także wziąć udział w ćwiczeniach zdrowotnych tai chi oraz gimnastyce 50+. Seniorki mogły oddać się w doświadczone ręce wizażystek ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron. Na targowej scenie zlokalizowanej w Sali Ziemi wystąpili tym razem Zbigniew Wodecki oraz Marian Opania. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Organizatorzy: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Współorganizatorzy: Centrum Inicjatyw Senioralnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu