Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Między bajki można włożyć pogląd, który głosi, że aktywne życie kończy się po pięćdziesiątce. Dzisiejsi sześćdziesięcio- i siedemdziesięciolatkowie (ale i osoby starsze) w dużej mierze stanowią twórczą, energiczną i pełną pasji grupę społeczną. To dla nich przygotowana jest oferta targów VIVA SENIORZY! (poprzednie edycje wydarzenia odbywały się pod nazwą „Aktywni 50+”).

Na targach prezentują się firmy, dla których ważny jest dojrzały odbiorca. Oferta targów obejmuje tematykę związaną ze zdrowiem (bezpłatne badania), pracą i edukacją, podróżami, sportem, urodą i stylem życia, pasjami, nowymi technologiami i mediami oraz prawem i finansami. Każdego roku uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, rozwojowych i artystycznych. Targi VIVA SENIORZY! nie mogłyby zaistnieć bez sportu. Przez dwa dni organizowane są pokazy wielu dyscyplin, m.in. nordic walkingu, tai chi, jogi, tańca terapeutycznego, gimnastyki dla seniorów. Seniorzy pod okiem instruktora mogą dowiedzieć się, jak ćwiczyć bezpiecznie i jednocześnie czerpać z ruchu satysfakcję. Targi to również bogata oferta kulturalna. Uczestnicy mają szansę wysłuchania kilku koncertów różnych wykonawców oraz zamykającego targi występu gwiazd estrady.

Targi VIVA SENIORZY! to także przestrzeń dla organizacji pozarządowych i jednostek miejskich, które działają na rzecz osób dojrzałych i starszych i podejmują starania w celu ich aktywizacji. Podczas dwóch dni targowych organizacje prezentują swoją ofertę i, na co liczą organizatorzy wydarzenia, przekonują niedowiarków, jak wiele spotkań, imprez kulturalnych, działań społecznych, obywatelskich organizowanych jest na co dzień w mieście i okolicach.

Do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach warsztatowych, kulturalnych i sportowych uprawnia targowy bilet wstępu.

Organizatorzy: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie

Współorganizatorzy: Centrum Inicjatyw Senioralnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

Szczegółowe informacje:

W 2020 i 2021 roku Targi VIVA SENIORZY! nie odbyły się z powodu pandemii COVID-19.