Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Senior w formie: sport i turystyka

Logotyp akcji "Senior W Formie"Za sprawą kampanii SeniorWFormie Centrum Inicjatyw Senioralnych przekonuje, że warunkiem koniecznym dla zdrowego starzenia się jest regularne podejmowanie aktywności fizycznej. Kampania skierowana jest zarówno do samych seniorów, jak i organizatorów zajęć rekreacyjnych.

Celem kampanii SeniorWFormie jest promocja aktywności fizycznej wśród seniorów jako najlepszego leku na wszelkie dolegliwości i sposobu na pozostanie niezależnym, ale też formy spędzania czasu z innymi, aktywnego wypoczynku. W ramach kampanii na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Senioralnych można odnaleźć opis, zasady i walory najróżniejszych dyscyplin sportowych. Promujemy miejsca, w których pod okiem specjalistów można tej dyscypliny się uczyć, uprawiać ją bezpiecznie. Zachęcamy kluby, ośrodki sportu do przygotowania szczególnie atrakcyjnej oferty lub specjalnego wydarzenia dla dojrzałych mieszkańców Poznania.

To nieprawda, że osoby starsze nie mogą uprawiać sportu, najważniejsze to znaleźć odpowiadającą własnym możliwościom i najbardziej atrakcyjną aktywność. Poznań posiada atrakcyjną infrastrukturę sportową i wykwalifikowaną kadrę. Ważne by przed rozpoczęciem aktywności mieć pełną wiedzę na temat stanu własnego zdrowia. Osobom niewytrenowanym zaleca się poprzedzenie ćwiczeń badaniem lekarskim i próbą wysiłkową oraz we wczesnej fazie ćwiczenie pod okiem specjalistów.

Informacje na temat aktualnej oferty w ramach kampanii SeniorWFormie znaleźć można poniżej w zakładce „Aktualności: Senior w formie”, informacje na temat dyscyplin sportowych i aktywności – w zakładkach tematycznych, informacje na temat propozycji aktywności w internecie – w zakładce „Senior w domu: sport i turystyka”. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskać można również, kontaktując się z Centrum Inicjatyw Senioralnych (tel. 61 847 21 11, w godz. 8.00-16.00). Warto też zapisać się do newslettera Centrum Inicjatyw Senioralnych, żeby otrzymywać najświeższe informacje związane z kampanią i zaglądać do miesięcznika „Senioralny Poznań”, dostępnego m.in. przed wejściem do siedziby Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24, szczegóły: aktualna dystrybucja).

Kampania SeniorWFormie została objęta patronatem Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.