Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Zwiedzanie podziemi Kaponiery Kolejowej

01.9.2022

We wrześniu, podobnie jak w ubiegłych latach będzie można zwiedzać podziemia Kaponiery Kolejowej mieszczącej się pod rondem Kaponiera.

Grafika artykułu: W centrum napisy informujące o szczegółach projektu "Kaponiera pod Kaponierą", w tle zdjęcie wykonane wewnątrz fortu. Na dole, w lewy, rogu - biały logotyp Miasta Poznania. W każdą wrześniową sobotę mieszkańcom i turystom zostaną ponownie udostępnione do zwiedzania podziemia Kaponiery Kolejowej – obiektu fortyfikacyjnego pochodzącego z XIX wieku. Wszyscy zainteresowani historią i fortyfikacjami poznańskimi, jak również odkrywaniem ciekawych miejsc na mapie Poznania mogą zapoznać się z programem wydarzeń.

Na zainteresowanych czekają m.in. wycieczki z przewodnikiem, prelekcje, pokój zagadek, warsztaty z tworzenia gier miejskich, warsztaty kryptologiczne, warsztaty plastyczno-techniczne oraz gra RPG dla dzieci i młodzieży. Atrakcje skierowane są do wszystkich grup wiekowych, a wejście do pomieszczeń jest dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zwiedzanie organizowane będzie w następujące soboty: 3,10,17, 24 września. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a kalendarium wraz ze szczegółami znajduje się na stronie www.kaponierakolejowa.pl (Uwaga – na niektóre atrakcje obowiązują zapisy).

Aby trafić do podziemi Kaponiery Kolejowej, należy na przystanku PST (Rondo Kaponiera) pod rondem odnaleźć półkoliste foyer, gdzie znajduje się wejście.

Źródło: www.poznan.pl